Naiwnym, którzy jeszcze wierzą politykom PO


W dzisiejszym wydaniu gazety Metro (24.04.2013r.) ukazał się artykuł pt. „Łegnajcie, ogródki. Kapitał idzie”, który przedstawia historię ogrodu rodzinnego zorganizowanego przez Hutę Warszawa dla swoich pracowników. Ogród ten nie należał do PZD i w związku z tym nie korzystał i nie może korzystać z dobrodziejstw obowiązującej jeszcze ustawy o ROD. Jednak ze względu na społeczny wymiar i krzywdę ludzką oraz potraktowanie działkowców w tym ogrodzie przez państwo (ziemia ta była własnością Skarbu Państwa) i gminę (Urząd Miasta Warszawy i Urząd Dzielnicy Bielany) jak pozbawionych wszelkich praw obywateli drugiej kategorii, zachecamy do przeczytania artykułu TUTAJ.

Komentarz do artykułu:

Naiwnym, którzy jeszcze wierzą politykom PO

Poznaj historię działkowców z warszawskiego ogrodu. Wbrew hasłom posłów PO, ich projekt - wygasza prawa działkowców do terenów ogrodów – postawi nas wszystkich w sytuacji działkowców z tego artykułu. O tym cały czas mówimy i temu się przeciwstawiamy! Szansę na skuteczną obronę ogrodów mamy tylko gdy jesteśmy razem. Ze słabymi, politycy i urzędnicy się nie liczą. Dlatego PO tak bardzo zależy na ustawowej likwidacji ogólnopolskiego ruchu działkowców i nie pozostawia decyzji w rękach działkowców - jak projekt obywatelski. Wiedzą, że z małymi organizacjami sobie poradzą. Aby, niczym w artykule, w sądach przeciwko studentom stawali profesorowie. Przy okazji PO chce złamać Konstytucję, bo ona, tak jak i los działkowców, ich wcale nie interesuje. Pamiętajmy, że jeżeli mamy na kogoś liczyć, najbardziej liczmy na siebie! Dlatego opracowaliśmy projekt obywatelski.

 


Kącik ogrodniczy


Działkowa permakultura - 2019-12-09

 

Na działce powstaje ogromna ilość masy organicznej, która zamiast trafić do śmietnika, może zostać odpowiednio zagospodarowana. Zrównoważona gospodarka odpadami, pochodzącymi z działki, to jeden z elementów troski o przyrodę. Według założeń premalulatury, biodegradowalne odpady, to nic innego jak potencjał, z którego można nadal czerpać. Inspirowanie się naturą i stosowanie jej zasad, pozwala przywrócić naturalnemu środowisku jego pierwotną równowagę.


Kiedy wapnowanie gleby jest potrzebne? - 2019-10-18

 

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na rozwój roślin oraz ich plonowanie jest kwasowość gleb. Optymalny odczyn gleby jest ważnym elementem decydującym o kulturze gleby. Właściwy poziom zakwaszenia środowiska glebowego, decyduje o dostępności składników pokarmowych dla roślin, a ta wpływa na kondycję i zdrowotność upraw.


Pracowity wrzesień na działce - 2019-09-20

 

Wrzesień oznajmia wszystkim, że nadszedł koniec lata. W ogrodach wciąż dojrzewają pomidory, oberżyny i dynie. To czas zbirów i przetworów, ale i pierwszych prac, które wykonuje się z myślą o przyszłym sezonie.