Jubileusze ROD


W ten weekend żegnamy już astronomiczne lato. Wraz z początkiem jesieni dobiegają też końca orgaznizowane w ogrodach dni działkowca i  uroczystości z okazji jubileuszy ROD.

W ostatnią sobotę lata tj. 22 września swoje jubileusze będzie  świętować 7 ogrodów:

65-lecie ROD „ Karola” w Witkowie

55-  lecie ROD „Czeremcha” w Ostrowcu Św.

50-  lecie ROD im. H. Sienkiewicza w Nowym Stawie

50-  lecie ROD „Arkadia” w Łasku

50 -lecie ROD „Odra” W Świnoujściu

40- lecie ROD „Malwa” w Trzciance

35- lecie ROD „Nad Wisłą” w Krakowie

Życzymy udanych uroczystości i dobrej pogody.

RDM


Kącik ogrodniczy


Uwaga na rośliny inwazyjne! - 2018-12-04

Po raz kolejny Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (GDOŚ) przekazała do różnych instytucji ulotki zawierające Kodeks dobrych praktyk w  ogrodnictwie wobec roślin inwazyjnych obcego pochodzenia. Każdy działkowicz zna uprawiane na działce rośliny, ale nie zawsze zdaje sobie sprawę z tego, że część z nich należy do roślin inwazyjnych, które wydostają się poza ogrodzenie ogrodu i ograniczają występowanie rodzimej flory.


Fachowe doradztwo - 2018-11-29

Głównym założeniem działalności oświatowej PZD jest popularyzacja wiedzy z zakresu ogrodnictwa, modernizacji i zagospodarowania ogrodów.

Polski Związek Działkowców jest jedną z niewielu organizacji w Polsce, która obejmuje tak liczną grupę odbiorców - bowiem z ogrodnictwem działkowym związane jest ponad 1 milion osób. Dlatego dobra oferta szkoleniowa i  wydawnicza jest kluczem do upowszechniania rzetelnej wiedzy i stanowi tak istotną w obecnych realiach bazę informacyjną.


Jak rozsądnie pomóc ptakom przetrwać zimę? - 2018-11-29

Kiedy pokrywa śnieżna nie jest zbyt gruba, a temperatura nie spada wiele poniżej zera ptaki poradzą sobie same – będą miały dostęp do nasion i  owoców roślin, a także mogą się jeszcze żywić owadami i ich larwami. Kiedy jednak nadejdą mrozy, a ziemię przykryje gruba warstwa śniegu – wówczas ptaki nie są w stanie samodzielnie znaleźć sobie pożywienia, gdyż dostęp do niego jest znacznie utrudniony.