Jubileusze ROD


W ten weekend żegnamy już astronomiczne lato. Wraz z początkiem jesieni dobiegają też końca orgaznizowane w ogrodach dni działkowca i  uroczystości z okazji jubileuszy ROD.

W ostatnią sobotę lata tj. 22 września swoje jubileusze będzie  świętować 7 ogrodów:

65-lecie ROD „ Karola” w Witkowie

55-  lecie ROD „Czeremcha” w Ostrowcu Św.

50-  lecie ROD im. H. Sienkiewicza w Nowym Stawie

50-  lecie ROD „Arkadia” w Łasku

50 -lecie ROD „Odra” W Świnoujściu

40- lecie ROD „Malwa” w Trzciance

35- lecie ROD „Nad Wisłą” w Krakowie

Życzymy udanych uroczystości i dobrej pogody.

RDM


Kącik ogrodniczy


Zadbajmy o zdrowie w trakcie pracy na działce - 2019-04-24

 

 

Wiosną słońce staje się coraz częstszym gościem na działce, a budząca się do życia przyroda zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Praca na działce, wśród śpiewu ptaków i roślinności to czysta przyjemność. Otaczająca nas przyroda to niestety nie tylko wschodzące kwiaty, pąki na drzewach, czy zielona trawa, ale także żyjące wokół nas organizmy. Niektóre z nich – tak jak np. kleszcze, mogą zagrozić naszemu zdrowiu, a nawet życiu. Bardzo ważnym jest, więc aby się przed nimi odpowiednio zabezpieczyć.


Lubimy dżdżownice ! - 2019-04-05

 

Obecność dżdżownic w ogrodzie, dobrze świadczy o żyzności gleb, która jest naturalnym siedliskiem tych pożytecznych organizmów. Preferują one gleby zasobne w substancję organiczną, która stanowi ich główne źródło pokarmu.

 

Dżdżownice poprawiają żyzność gleby poprzez mineralizację i humifikację materii organicznej.


Kompost po zimie - 2019-02-27

Nadchodzi wiosna i zaczynamy pierwsze prace w ogrodzie. Warto pamiętać również o kompostowniku. Po okresie zimy wymaga on odpowiedniej pielęgnacji.