Aktualności OZ PZD


Jubileusz Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Hrubieszowie - 2022-09-14

  Początek września to czas na podsumowanie sezonu działkowego!

10 września 2022 r. w Hrubieszowie odbył się Jubileusz Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Stokrotka" i "Relaks".


„NASZE 50 LAT” Relacja z obchodów Jubileuszu ROD im. T. Kościuszki w Lublinie - 2022-09-07

 

Dzień 3 września to jubileuszowo-dożynkowe święto  Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. T. Kościuszki w Lublinie,  obchodziliśmy ten dzień pod hasłem  „NASZE 50 LAT”.


Rejonowe Dni Działkowca w Białej Podlaskiej - 2022-08-03

 

W sobotę 30 lipca setka bialskich działkowców uczciła swe święto w ogrodzie rodzinnym „Dębowa” przy ul. Jana Pawła II. Specjalnie z tej okazji przybyli przedstawiciele Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców z Lublina i Urzędu Miasta z Białej Podlaskiej.


Porady dla działkowców w Radio Lublin - 2022-07-08

 

Jak co miesiąc, w Radio Lublin w programie pn. „Dom i ogród”, wyjaśnię aktualne i ważne sposoby na zachowanie bujnej zieleni i piękna Państwa ogrodów. Tym razem dowiecie się Państwo jak przygotować ogród oraz rośliny tarasowe na czas urlopu.


Płacz na ogródkach - 2022-06-28

 

Chełmscy działkowcy otrzymują pierwsze po podwyżkach rachunki za odbiór śmieci i łapią się za głowę. - Przymusowe opłaty tak wysokie, że chyba tylko bogaczy będzie stać na uprawę ogródka - oburza się chełmianka, zapewniając, że nie wyrzuca śmieci na działce, bo ma tam kompostownik, a butelkę po wodzie, którą wypije w ogródku, zabiera do domu, gdzie też płaci za wywóz odpadów.


Wspólna integracja w ROD "Podzamcze" w Lublinie - 2022-06-13

 W ubiegłą sobotę 11 czerwca, w samym sercu miasta, na terenie wspólnym w ROD „Podzamcze” w Lublinie, odbył się festyn z okazji „Dnia Dziecka”, zorganizowany wspólnie z Zarządem ogrodu.

Wydarzenie miało na celu integrację działkowców oraz ich rodzin.


Porady dla działkowców w Radio Lublin - 2022-06-10

 

To już kolejne audycja dla nowych działkowców na antenie Radio Lublin. W najbliższą sobotę (11 czerwca 2022 r.) po godzinie 11 rozpocznie się program pn. „Dom i ogród”. Tym razem nowi działkowcy dowiedzą się jak prowadzić eko ogród i chronić naturalne zasoby.


Lekcja przyrody dla „Pierwszaków” w ROD „Tulipan” w Lublinie - 2022-06-10

 W poniedziałek 6 czerwca 2022 r. miała miejsce pierwsza lekcja przyrody w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Tulipan” dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 w Lublinie. Pierwszoklasiści wzięli udział w pogadance na temat zdrowych i smacznych owoców i warzyw oraz warsztatach ogrodniczych. 


Masz piękny ogród? Miasto Bychawa organizuje konkurs! - 2022-06-03

 

2016-06-29 konkurs piekne miasto i gmina

 Z ogromną przyjemnością informujemy, że po dwóch latach przerwy wynikającej z pandemii koronawirusa, wracamy do organizacji jednego z najbardziej optymistycznych konkursów – Piękne Miasto i Gmina 2022 (będzie to już jego 17. edycja).


Hrubieszów wspiera ROD - 2022-05-25

Zarządy rodzinnych ogrodów działkowych w Hrubieszowie do 6 czerwca br. mogą składać wnioski o przyznanie dotacji do inwestycji rozwojowych. Środki, które w tym roku gmina ma dla działkowców wynoszą w sumie 15 tys. zł. 


Porady Ogrodnicze


Co warto sprawdzić przed sezonem - 2023-02-28


Remanent w składziku nawozowym. Należy przejrzeć zapasy  i określić stan nawozów z poprzedniego sezonu. Możliwość ich bezpiecznego wykorzystania będzie zależeć od daty przydatności oraz zachowanej konsystencji. 


Porady dla działkowców w Radio Lublin - 2022-07-08

 Jak co miesiąc, w Radio Lublin w programie pn. „Dom i ogród”, przybliżę aktualne i ważne sposoby na zachowanie bujnej zieleni i piękna Państwa ogrodów. Tym razem dowiecie się Państwo jak przygotować ogród oraz rośliny tarasowe na czas urlopu.


Porady dla działkowców w Radio Lublin - 2022-06-10

 

To już kolejna audycja dla nowych działkowców na antenie Radio Lublin. W najbliższą sobotę (11 czerwca 2022 r.) po godzinie 11 rozpocznie się program pn. „Dom i ogród”.