Archiwum


Podwójne standardy pracy Podkomisji - 2013-09-11

To co działo się podczas posiedzenia Podkomisji w dniu 10 września br., pokazuje jedynie, że ci którzy dzierżą władzę zawsze mają rację i nie muszą liczyć się z nikim, a już najmniej z tymi, dla których tworzona jest nowa ustawa. Po trzech godzinach przedstawiciele PZD i Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej na znak protestu wobec manipulacji posłów PO opuścili salę obrad.


Podkomisja nadzwyczajna powraca do prac nad nową ustawa działkową (oglądaj relację) - 2013-09-09

W najbliższy wtorek, środę i czwartek odbędą się posiedzenia podkomisji nadzwyczajnej Sejmu, podczas których rozpatrzone zostaną opinie i poprawki wniesione do obywatelskiego projektu ustawy o ROD.


Kliknij nowy list do posłów PO - 2013-09-09

Wprowadzone przez posłów PO zmiany do projektu obywatelskiego sprawiły, że trudno rozpoznać w nim dokument podpisany przez blisko milion obywateli.  Poprawki, które wypaczyły jego ideę, wywołują ogromne kontrowersje, a zdaniem konstytucjonalistów mogą być niezgodne z  Konstytucją. Apelujemy do posłów PO o wycofanie się ze szkodliwych  propozycji.  Pomóż nam. Kliknij list do posłów. Razem ocalmy ogrody! (wyślij list do posłów).


Dziennik Trybuna: - 2013-09-04

"Działkowcy z coraz większym niepokojem obserwują to, co dzieje się wokót projektu obywatelskiego. Do uchwalenia nowej ustawy pozostały zaledwie cztery miesiące, a projekt jest w totalnej rozsypce. Posłowie zapowiadali, że po wakacyjnej przerwie prace nabiorą tempa. Tymczasem już pierwsze posiedzenie sejmowych komisji infrastruktury i samorządu pokazało, że z pewnością się tak nie stanie" - czytamy w dzisiejszym wydaniu "Dziennika Trybuna".


Apel uczestników Krajowych Dni Działkowca do działkowców, struktur Związku oraz posłów PO - 2013-09-02

"Uczestnicy Krajowych Dni Działkowca 2013r. zwracają się do wszystkich działkowców i struktur Związku, o wypowiedzenie się na temat zmian dokonanych w obywatelskim projekcie ustawy o ROD przez podkomisję sejmową. Posłowie z Platformy Obywatelskiej i Solidarnej Polski wprowadzili do projektu zapisy, które wywołują ogromne kontrowersje i  zdaniem konstytucjonalistów mogą być niekonstytucyjne" - czytamy w apelu pod którym podpisai się uczesetnicy Krajowych Dni Działkowca.


Krajowe Dni Działkowca 2013: W działkowej jedności jest prawdziwa siła - 2013-09-02

„Razem obronimy to, co stworzyliśmy” – to hasło, które towarzyszyło tegorocznym Krajowym Dniom Działkowca, które odbyły się 31 sierpnia w ROD „Bemowo” w Warszawie. W wydarzeniu wzięło udział ponad 500 działkowców z całego kraju. Uroczystego otwarcia Krajowych Dni Działkowca dokonał prezes PZD Eugeniusz Kondracki, który w  pierwszych słowach powitał uczestników oraz przybyłych gości. Wyraził też nadzieję, że nie będzie to ostanie tego typu wydarzenie w Związku, a  za rok działkowcy będą mogli wspólnie świętować przyjęcie przez Sejm dobrej ustawy, która zapewni dalsze istnienie i rozwój ogrodów.


Projekt obywatelski ponownie wraca do podkomisji - 2013-08-29

Zaledwie piętnaście minut trwało dzisiejsze, wspólne posiedzenie Komisji Infrastruktury oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, które miały przystąpić do dalszych prac nad nową ustawą działkową. Wystarczyło to jednak do tego, by na wniosek posłów Platformy Obywatelskiej projekt trafił ponownie do prac w podkomisji.


Sejm powraca do prac nad nową ustawą działkową - 2013-08-28

Już dziś (środa) nad projektem obywatelskim pochylą sie dwie komisje - Infrastruktury oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. Początek posiedzenia o  godzinie 13. Przebieg można śledzić za pośrednictwem strony internetowej Sejmu (oglądaj relację).


Krajowe Dni Działkowca - 2013-08-26

„Razem obronimy to, co stworzyliśmy” – to hasło, które towarzyszy tegorocznym Krajowym Dniom Działkowca, które odbędą się 31 sierpnia br. w  ROD „Bemowo I” w Warszawie. W wydarzeniu weźmie udział ponad 500 działkowców z całego kraju, zaproszeni zostali także liczni goście.


Zielona Rzeczpospolita - by każdy działkowiec wiedział więcej - 2013-08-14

"Uwłaszczenie działkowców - rewolucja z PO czy może ustawa z  niespodzianką?, omówienie najważniejszych zmian wprowadzonych do projektu obywatelskiego i podsumowanie pracy podkomisji nadzwyczajnej - to wszystko znajdziemy w najnowszym wydaniu "Zielonej Rzeczpospolitej", która została przygotowana specjalnie na Dni Działkowca 2013. Ponadto porady ogrodnicze i prawnika, oraz sprawy działkowców - tragedia działkowców z ROD "Elana" w Toruniu i historia radomskiego ogrodu, który zamienił się w wysypisko śmieci. Zachęcamy do czytania!


Porady Ogrodnicze


Liście to nie śmieci - 2020-10-21

 

Każdą ilość liści warto wykorzystać.

Nie należy ich wyrzucać do pojemników na odpady, a tym bardziej NIE wolno ich palić!

 

o   PROPAGUJ DOBRE NAWYKI

o   DAJ PRZYKŁAD

o   POCHWAL SIĘ SĄSIADOM


Wiedzieć więcej - 2020-10-14

 

Najważniejszą cechą ogrodników jest to, że zawsze patrzą optymistycznie,

zawsze są przedsiębiorczy i nigdy nie są usatysfakcjonowani.

Ciągle chcą zrobić coś lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Vita Sackville-West


Praktyczne porady o stosowaniu nawozów na działkach - 2020-10-02

 

Na działce przechowuję płynne nawozy, których w tym roku kupiłem za dużo. Zauważyłem, że niektóre zmieniły barwę i rozwarstwiły się, czy mogę je zastosować w przyszłym sezonie?