Porady dla działkowców w Radio Lublin


 Fale upałów czy nagłe ulewy? Jakie niespodzianki mogą przytrafić się roślinom podczas naszej nieobecności? Już w najbliższą sobotę, 9 lipca 2022 r. po godzinie 11. dowiecie się Państwo w jaki sposób zabezpieczyć rośliny i przygotować ogród przed wyjazdem na urlop. Opowiem również o „zdalnych” metodach nawadniania i prostych rozwiązaniach, które zapewnią roślinom dostęp do wody nawet przez kilka-kilkanaście dni. Polecam tą wiedzę szczególnie amatorom uprawy roślin w pojemnikach.

Znajdzie się też coś dla miłośników ziół – podpowiem, które rośliny lecznicze można już zbierać ze stanowisk naturalnych i w jaki sposób suszyć surowce zielarskie, aby zachować ich właściwości na dłużej.  

 

Bądźmy bliżej natury.

Bądźmy eko. 

 

Serdecznie zapraszam

Anna Ewa Michowska


Porady Ogrodnicze


Porady dla działkowców w Radio Lublin - 2022-07-08

 Jak co miesiąc, w Radio Lublin w programie pn. „Dom i ogród”, przybliżę aktualne i ważne sposoby na zachowanie bujnej zieleni i piękna Państwa ogrodów. Tym razem dowiecie się Państwo jak przygotować ogród oraz rośliny tarasowe na czas urlopu.


Porady dla działkowców w Radio Lublin - 2022-06-10

 

To już kolejna audycja dla nowych działkowców na antenie Radio Lublin. W najbliższą sobotę (11 czerwca 2022 r.) po godzinie 11 rozpocznie się program pn. „Dom i ogród”.


Ściółkujemy! - 2022-05-13

 

Ściółkowanie jest jedną z najprostszych oraz najmniej pracochłonnych  form pielęgnacji gleby oraz roślin. Ten zabieg oddziałuje zarówno na właściwości gleby, jak i kondycję roślin.